fbpx

ATLIEKŲ TVARKYMAS

Tvarkyti, ne atsikratyti

Mes padedame apsaugoti atliekas nuo išmetimo į buitinių atliekų konteinerius ar sąvartyną ir sumažinti anglies pėdsaką žemėje. Kiekvienas netinkamas tolesniam naudojimui elektroninis įrenginys, kurį surenkame iš savo klientų, perduodamas efektyviam sutvarkymui.

Pasitelkus specialią įrangą sena buitinė technika ir elektroniniai įrenginiai pirmiausia yra nukenksminami, pašalinamos baterijos ir kitos pavojingos sudedamosios dalys. Po to įrenginiai išardomi, smulkinami ir apdorojami taip, kad būtų saugiai sutvarkomi ir kuo daugiau iš jų išgaunama antrinių žaliavų naujų gaminių gamybai. Atliekų tvarkytojai visą pakartotiniam naudojimui netinkamą elektros ir elektroninės įrangą perdirba pagal aukščiausius aplinkosauginius ir kitus reikalavimus, nustatytus CENELEC standarte.

Į sistemą patekusioms ir po perdirbimo susidarančioms atliekoms taikomas nulinės tolerancijos šalinimui principas, t.y. po perdirbimo susidarančias neperdirbamas atliekas draudžiama šalinti sąvartynuose, išskyrus kai nėra galimybių rinkoje saugiai jas panaudoti.

Buitinės technikos ir kitose elektronikos atliekose daugiausia yra metalinių ir plastikinių detalių, taip pat jose gali būti nedideli kiekiai sunkiųjų metalų ir pavojingų medžiagų. Pavyzdžiui, šaldytuvuose ar oro kondicionieriuose yra freono, kuris patekęs į orą prisideda prie ozono sluoksnio ardymo ir klimato kaitos. Dėl to itin svarbu, kad netinkami naudojimui įrenginiai patektų pas atliekų tvarkytoją.
Tinkamai sutvarkytos elektronikos atliekos mažina poreikį išgauti iš žemės ribotus ir brangius išteklius bei apsaugo nuo aplinkos taršos.

atliekų tvarkymo kelias

Metas atsisveikinti su sena buitine technika – atiduokite ją mums ir suteikite jai antrą šansą

Teisės saugomos © Man rūpi rytojus. Atliekos.lt 2023

Svetainių kūrimas | www.procerus.lt